top of page

סוף מעשה במחשבה תחילה

החלטתם להתגרש? מעוניינים לשלוט בחייכם ולא לתת לחיים פשוט לקרות?

זה הזמן לתכנן את צעדיכם באופן מושכל וחכם.

רבים תוהים מהי הערכאה המשפטית הנכונה להתדיין בה – בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. חשוב להבין כי התדיינות בערכאה שאינה משרתת את האינטרסים של המתדיין – עלולה לגרום לנזק רב בניהול ההליך. על כן יש להתייעץ עם עורך דין מומחה לגירושין ולנהוג בחוכמה ובזהירות- לא בכל מצב אשה תפגע מניהול ההליך בבית הדין הרבני וגבר יצא כשידו על העליונה. כל מקרה ונסיבותיו.

בני זוג אשר חפצים לסיים את קשר הנישואין ביניהם, יכולים לעשות זאת באחת מהדרכים הבאות:

באמצעות ניהול משא ומתן- באמצעות ניהול הליכי משא ומתן כשהם לוקחים עו"ד אחד, או כשהם מיוצגים כ"א ע"י עורך דין מטעמו אשר מגן על האינטרסים שלהם, ובאמצעות משא ומתן פועלים להגיע להסכמות ולהסכם גירושין כולל, הדן בכל הסוגיות הכרוכות ונובעות מן הנישואים ולרבות, גירושין, משמורת הילדים, מזונות, הסדרים לחלוקת הרכוש והסדרים ממוניים שונים וכו'.

הליך גישור- גישור הינה גישה אלטרנטיבית שמטרתה יישוב סכסוכים ומחלוקות בדרכי שלום, תחת ניהול הליך משפטי. בתהליך זה, גורם ניטראלי, הוא המגשר, מסייע לצדדים, באווירה נינוחה ורגועה, להגיע לפתרונות והסכמות באמצעות דיאלוג בונה ודו שיח. בהליך זה הצדדים מעלים את כל הסוגיות הדורשות מענה אחד לאחד ובכך מבינים את הצרכים הואינטרסים של כל אחד מהם עד להגעה להסכם כולל .

ניהול הליכים משפטיים- ניהול הליכים משפטיים בבית המשפט ו/או בית הדין הרבני. לא אחת ניהול ההליך באופן זה אינו פשוט, כואב וארוך, אולם לעיתים בלתי נמנע. עורך דין המומחה בתחום הגירושין, ידע ללוות אתכם יד ביד לאורך הליך הגירושין, לנהל אסטרטגיה נכונה, תוך שימוש בארגז הכלים העומדים לרשותו בשיקול דעת ובאופן המיטבי על מנת להגיע לפתרון הנכון והמתאים עבורכם

חשוב להבין כי צד המעוניין בגירושין, נוקט או עלול לנקוט בצעדים טקטיים להשגת יתרונות שונים, ובניית אסטרטגיה משפטית עתידית.

על כן יש להיות ערניים לשינויים הנעשים "מתחת לאף", בשקט, כמסמכים שנעלמים, בן /בת הזוג שמנהלים שיחות אישיות בפרטיות בחדר, הלוואות שנלקחות, לרבות שינוי מערכת היחסים המשפחתית בכל הקשור לילדים וחלוקת האחריות, וכן שינוי הסדרים כלכליים כפי שהיו נהוגים.

ככל וקבלתם החלטה משותפת להתגרש או מי מכם, ההמלצה היא פנייה להליכי גישור שהינם הדרך הנכונה והטובה להתגרש. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי ישנם מצבים בהם נוכח פערים רבים בין הצדדים ותפיסות עולמם, מציאות מורכבת, או מבנה אישיותי קשה של אחד מבני הזוג, אין מנוס מהליכים משפטיים.

בני זוג שהחליטו להתגרש או שהמצב נכפה על מי מהם ניצבים בפני משבר רגשי מהותי במיוחד כשמדובר בתא משפחתי הכולל ילדים. כאשר ברקע משקעי עבר, כעסים, מחלוקות האשמות הדדיות ופעמים רבות קושי רב בתקשורת סבירה. וכאשר אמוציות מנהלות את ההליך ניתן לעשות טעויות רבות שמשמען הפסד יתרונות משפטיים

שני המכשולים העיקריים לגירושין טובים הינם כסף ואגו. וכשזה מתורגם לחרדה קיומית ופצעים שנחשפים, וככל ולא מצליחים לעשות הפרדה רגשית ועניינית הדרך להסלמת הסכסוך וניהול הפירוד באמצעות הליכים משפטיים קצרה.

על כן מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד המתמחה בתחום הגירושין בדבר הדרך הנכונה והחכמה עבורכם להתגרש. ורק לאחר התייעצות ניתן לקבל החלטות מושכלות ולפעול באופן יעיל ונכון עבורכם.


מאמרים אחרונים
bottom of page